Engellenmiş Sosyal Medya ve Sitelere Nasıl Girilir?Türkiye’de sosyal medya ve bu tür içeriklere getirilen yasak sayısı arttığı için insanlar bu sitelere nasıl gireceklerini aramaya başladı. Bu engelli kaldırmak için VPN programları kullanacağız. Ama ilk olarak VPN nedir ve nasıl çalışır.

VPN Nedir : VPN nin Türkçesi sanal özel ağdır. Çalışma mantığı ise örneğin siz VPN ile bağlandığınızda aslında yabancı bir ülkeden bağlanmış olursunuz. VPN programı Örneğin Almanya’daki bir bilgisayara bağlanır ve o bilgisayar sizin için o sitedeki verileri alır ve sizin cihazınız aktarır. Bu şekilde engelden kurtulmuş olursunuz.

Şimdi size bu sitelere girmek için bize yardımcı olacak en iyi ücretsiz VPN uygulamalarını listeleyeceğiz (bu uygulamaların premium sürümünü anlamanıza gerek yok. Çünkü premium sürüm gibi özellikleri var.). Bu uygulamalar ile hem hız kesintisi yaşamadan hem de güvenli bir şekilde engellenmiş sosyal medya ve sitelere giriş yapabileceksiniz. Bence en iyi Psiphon pro hem ram tüketimi olsun hemde hızı olsun en iyilerinden ayrıca IOS ve Android işletim sisteminde bulunuyor ama alternatif olsun diye birkaç tane daha listeleyeceğiz.

En İyi VPN programları IOS ve android:

  1. Psiphon pro

  2. Hotspot shield

  3. Super VPN

  4. Tomato VPN

  5. 1 1 1 1 : faster & safer Internet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir